Beşiktaş Atiba'nın sözleşmesini uzatıyor!

Beşiktaş, sözleşmesi bu sezon sonu sona erecek olan Atiba’nın kontratını yenilemek için oyuncuyla görüşmelere başladı.

Beşiktaş bir yandan Avrupa ve ligde başarı için ter dökerken, bir yandan da sözleşmesi sona eren senedızlarıyla kontratı uzatma görüşmelerinde sona gelmek istiyor. Bizzat Başkan Fikret Orman’ın yürüttüğü görüşmeler sonucunda daha önce Oğuzhan Özyakup kalma konusunda ikna edilmiş ve tarihi aleni bir sözleşme yapılmıştı. Siyah-Beyazlı Yönetim, şimdi de orta sahanın bel kemiği Atiba Hutchinson’un kontratını uzatmak için görüşmelere başladı.

 

Menajerle görüşmeler olumlu

 

34 yaşında olan ve bu sezon sonunda sözleşmesi bitecek Kanadalı senedızın kafasındaki soru işaretlerini gidermek isteyen yönetim, yeni mukavele için temasta. Bu konuda görüşü alınan Teknik Direktör Şenol Güneş de Atiba’nın performansından memnun olduğunu ve mukavelesinin 1 sene daha uzatılmasında bir sakınca görmediğini bildirdi. Bunun üzerine idare de Atiba’nın menajeriyle şartlar konusundaki detayları incelemeye başladı. 

 

Ocak’a kadar imzalar atılacak

 

Yönetim, aynı şartlarda Atiba’nm yola devam etmesi konusunda ısrarcı. Hatta belli bir maç sayışma ulaşması halinde artı 1 sene daha kalmasına da sıcak bakıyor. Atiba’nm da bu hususta bir zorluk çıkartmayacağı tahmin ediliyor. Kanadalı oyuncunun sözleşmesinin bitmesinin sonrasında kulüpte diğer görevlerde devam etmesi fikri de değerlendiriliyor. Ara transfer dönemine kadar yeni imzaların atılması da planlanıyor.

Bu Yazı 37 defa okundu.

YORUMLAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapın.