'CHP'nin Atatürk adını anmaya ne yüzü ne de hakkı kalmıştır' dedi!

Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Atatürk hiç kimsenin tekelinde değildir. Hele hele HDP, PKK ve FETÖ’nün yörüngesine giren Cumhuriyet Halk Partisi’nin Atatürk adını anmaya ne yüzü ne de hakkı kalmıştır.” dedi.

Bahçeli, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iadesine ilişkin, “Amerika Birleşik Devletleri, anlık müdahaleyi, telefon diplomasisini bir kenara bırakmalı; samimiyse, Türkiye ile aynı ittifakın içindeyse, evvel terör örgütlerinden elini ayağını çekmeli, sonrasında FETÖ’nün hain başını elleri kelepçeli şekilde ilk uçakla Türkiye’ye göndermelidir.” ifadelerine yer verdi.

“AK Parti ile yan yana mücadele edeceğiz”

Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Bahçeli, şunları kaydetti:

“Şayet önümüzdeki siyasal süreçte bloklaşma sertleşir, cepheleşme kesinleşirse, Cumhuriyet Halk Partisi yanına HDP ve öbür yedeklerini alıp 16 Nisan’ın rövanşını almak için çalışmalarına sürat verirse, Milliyetçi Harekat Partisi buna duyarsız ve pasif kalmayacaktır. Partimiz, 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan Halkoylaması şuurunun gereği olarak AK Parti ile Cumhurbaşkanı Hükümet etme sistemini 2019’da tam manasında tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar beraber ve yan yana mücadelesini sürdürecektir.”

Kaynak: AA

   

Bu Yazı 41 defa okundu.

YORUMLAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapın.