gaziantep-bayramli-toplu-konut-projesi

Bayramlı Toplu Konut Projesi – Bayramlı Toplu Konut Başvurusu –  Gaziantep Bayramlı Toplu Konutları – Bayramlı Toplu Konutları Başvurusu Ne Zaman ?

Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nden bir toplu konut projesi daha, dar gelirli aileler için özellikle kaçırılmayacak bir fırsat, Bayramlı Toplu Konut Projesi .. Küsget’in arkasındaki Bayramlı Mahallesi’nde 5 bin konut hedeflediklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, arsa işini çözer çözmez çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

BAYRAM EDECEKLER

Mavikent 5. etabın inşaatına başladıklarını söyleyen Tahmazoğlu, bir taraftan da Bayramlı için harekete geçtiklerini belirtti. Bayramlı’da konut ihtiyacı olduğunu, özellikle Küsget’te çalışanların oturacağı bir mekan olmadığını belirten Tahmazoğlu, “Bir Gazikent var. O da yetmiyor zaten. Meclisten karar çıktı. Belediye olarak 5 bin konut hedefliyoruz. Yaklaşık maliyet 500 Milyon TL gibi. Önümüzdeki günlerde Ankara’ya gideceğim, arsa işini halledersem hemen başlatacağım. Bayramlı’da millete bayram ettireceğiz” dedi.

KİRA ÖDER GİBİ KONUT

Belediye olarak sosyal konut yaptıklarını, lüks konut yapan müteahhitlerin alanına girip onları rahatsız etmediklerini vurgulayan Tahmazoğlu, “Bizim yaptığımız ağırlıklı sosyal konut. Bizim dışımızda sosyal konutu TOKİ yapıyor. Biz lüks konut yapan müteahhitlerin alanına girmiyoruz. Onların kapısından geçemeyen, onların semtine dahi uğrayamayacak durumdaki insanlara hitap ediyoruz. Ki biz 10 yıl vade yapıyoruz. Kira öder gibi, hatta kiradan daha düşük rakamlarla konut satıyoruz” diye konuştu.

İNŞAAT SEKTÖRÜ AÇILDI

İnşaat sektörünü de değerlendiren Tahmazoğlu, sektörün açıldığını, bunun ruhsat için başvuru sayısından anlaşıldığını belirterek Tahmazoğlu, “İnşaat sektörü açıldı, gayet de iyi gidiyor, daha da iyi olacaktır. Bunu taleplerden görüyoruz. Ruhsat için başvuranların sayısında artışı görüyoruz. Birkaç ay sonra inşaatlar yükselecektir. Bunun yanısıra yaz mevsimi girdi, konut ihtiyaç. Talep artacaktır” dedi.

 

Bu Yazı 129 defa okundu.

YORUMLAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapın.